تبلیغات
مائده ǀ پایگاه تخصصی آموزش قرآن کریم - همه‌ی کارها را در دست خدا ببینیم!مائده ǀ پایگاه تخصصی آموزش قرآن کریم

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

ثُمَّ أَنْزَلَ عَلَیْكُمْ مِنْ بَعْدِ الْغَمّ‏ِ أَمَنَةً نُعاسًا یَغْشى‏ طائِفَةً مِنْكُمْ وَ طائِفَةٌ قَدْ أَهَمَّتْهُمْ أَنْفُسُهُمْ یَظُنُّونَ بِاللّهِ غَیْرَ الْحَقّ‏ِ ظَنَّ الْجاهِلِیَّةِ یَقُولُونَ هَلْ لَنا مِنَ اْلأَمْرِ مِنْ شَیْ‏ءٍ قُلْ إِنَّ اْلأَمْرَ كُلَّهُ لِلّهِ یُخْفُونَ فی أَنْفُسِهِمْ ما لا یُبْدُونَ لَكَ یَقُولُونَ لَوْ كانَ لَنا مِنَ اْلأَمْرِ شَیْ‏ءٌ ما قُتِلْنا هاهُنا قُلْ لَوْ كُنْتُمْ فی بُیُوتِكُمْ لَبَرَزَ الَّذینَ كُتِبَ عَلَیْهِمُ الْقَتْلُ إِلى‏ مَضاجِعِهِمْ وَ لِیَبْتَلِیَ اللّهُ ما فی صُدُورِكُمْ وَ لِیُمَحِّصَ ما فی قُلُوبِكُمْ وَ اللّهُ عَلیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ (154)

برداشت از سوره آل عمران آیه 154

1. اگر پس از سستی و تمرّد از فرمان خدا و اولیائش دچار حزن و اندوه شدیم معلوم است هنوز کاملا بی‌ایمان نشدیم لذا باید آرامش و امنیت را در دست خدا ببینیم و از او بخواهیم تا آن را بر ما نازل کند. البته ممکن است این نزول آرامش حتی به‌صورت یک خواب سبک یا چرت کوتاه باشد.

2. اما اگر نه تنها اندوه‌ناک نشدیم بلکه به خدای‌تعالی سوء ظن داشتیم ظنی که از جاهلیت و نادانی منشأ می‌گیرد اینجا دیگر باید بدانیم روح و قلب ما در حال احتضار است.

3. در سختی‌ها و امتحانات الهی نباید به فکر جان خویش باشیم و به پیروزی فکر کنیم بلکه تنها باید به فکر موفقیّت در امتحان باشیم و همه‌ی کارها را در دست خدا ببینیم که همین رمز قبولی در امتحان است.

4. مرگ و زندگی را هم باید در دست خدا بدانیم چه در معرکه‌ی جنگ و چه در خانه و رختخواب اگر خدا بخواهد در رختخواب می‌میریم اما اگر نخواهد در میدان جنگ هم باشیم، نمی‌میریم.

نوشته شده در چهارشنبه 20 بهمن 1395 ساعت 10:35 ق.ظ توسط بهانه بودن همه‌ی کارها را در دست خدا ببینیم! |


Design By : Pichak