تبلیغات
مائده ǀ پایگاه تخصصی آموزش قرآن کریم - نژاد پرستی یهود و برخورد قرآنمائده ǀ پایگاه تخصصی آموزش قرآن کریم

از تاریخ زندگی یهود، علاوه بر آیات قرآن مجید چنین بر می آید که آنان خود را از نژادی برتر می دانستند (چنانکه هم اکنون نیز چنین پنداری دارند) و معتقد بودند که گل سر سبد جامعه انسانیت هستند و بهشت بخاطر آنها آفریده شده و آنها فرزندان خدا و دوستان خاص او هستند و خلاصه آنچه خوبان همه دارند، آنها به تنهایی دارند. این خودخواهی ابلهانه، در آیات متعددی از قرآن که سخن از یهود گفته بازگو شده است.

در آیه 18 سوره مائده از قول آنها می خوانیم: ما پسران خدا و دوستان او هستیم. در آیه 111 سوره بقره نیز می خوانیم: و گفتند هرگز کسی به بهشت در نیاید مگر آنکه یهودی یا ترسا باشد. این پندارها از یک سو آنها را به ظلم و جنایت و گناه و طغیان دعوت می کرد و از سویی دیگر به کبر و خودپسندی و خود برتر بینی. قرآن در آیه 94 سوره بقره پاسخ دندان شکنی به ادعاهای آنان می دهد و می فرماید:

قُلْ إِنْ کانَتْ لَکُمُ الدَّارُ الْآخِرَةُ عِنْدَ اللَّهِ خالِصَةً مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ کُنْتُمْ صادِقینَ… بگو اگر در نزد خدا سراى بازپسین یكسر به شما اختصاص دارد نه دیگر مردم پس اگر راست مى‏ گویید آرزوى مرگ كنید. یهودیان با این ادعاها می خواستند مسلمانان را از آئین شان دلسرد کنند ولی قرآن پرده از دروغ و تزویر آنها بر میدارد زیرا آنها حاضر به ترک دنیا نبودند.

چنانچه در آیه 95 همان سوره هم اشاره شده است: وَلَن یَتَمَنَّوْهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ وَاللّهُ عَلِیمٌ بِالظَّالِمینَ… ولى به سبب كارهایى كه از پیش كرده‏ اند هرگز آن را آرزو نخواهند كرد و خدا به حال ستمگران داناست.منبع: قرآن حکیم و شرح آیات منتخب/ ترجمه: دکتر محمد مهدی فولادوند.

نوشته شده در شنبه 7 تیر 1393 ساعت 08:15 ب.ظ توسط بهانه بودن نژاد پرستی یهود و برخورد قرآن |


Design By : Pichak